Studio Projektów

malarstwo artystyczne

Anioły

Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża. Każdy ma inne wyobrażenie jak On wygląda.

Obrazki z aniołami - w dziale "Obrazy".

  

Obrazki/kartki świąteczne

Małe obrazki malowane akwarelą to oryginalny pomysł na prezent świąteczny dla bliskiej osoby. 

W dziale "Obrazy" więcej obrazków w tej tematyce. Poniżej przykładowe sposoby obramowania.Kolor jest życiem


„KOLOR JEST ŻYCIEM” - tak uważał francuski filozof Bacon. 

Trudno wyobrazić sobie świat pozbawiony kolorów. Otaczają nas od urodzenia, jedne zaliczamy do ulubionych, innych nie cierpimy.


Read more...

A zaczęło się w jaskini...

Artystyczne malowanie ścian ma bardzo długą historię… Przygoda człowieka z rysunkiem sięga czasów prehistorycznych, kiedy to na skałach jaskiń powstały pierwsze malowidła. Najczęstszym tematem byli ludzie i zwierzęta i choć przedstawiane w sposób uproszczony i zgeometryzowany, urzekają swoją siłą i naturalizmem.

Podłożem pierwszych obrazów była skała, a farby tworzono z pigmentów i gliny.


Read more...

Manipulacja kolorem?


Mamy za mały pokój? A może salon jest zbyt wysoki? Albo korytarz długi ale wąski?

Jak optycznie skorygować niedoskonałości? Można to uczynić kolorem, malując w odpowiednich barwach poszczególne ściany czy sufit. 

Odpowiedni dobór koloru ścian i wyposażenia sprawi, że osiągnięmy oczekiwany efekt, w zależności od potrzeb: powiększymy pomieszczenie lub je pomniejszymy, sprawimy że wyda się wyższe lub niższe. Nadamy mu awangardowy charakter lub uczynimy przytulnym.


Read more...

Ozdoby farbująO tym, że wystarczy parę kolorowych dodatków w pomieszczeniu, aby zmienić jego charakter - nie trzeba przekonywać.

Nie trzeba od razu wymieniać mebli, czy przemalowywać cały pokój. Może wystarczą poduszki w innym kolorze, wymiana dywanu, lampy lub narzuty. 

A może zakup paru drobiazgów - ozdobne świece, obrus, donice na kwiaty? Oczywiście w innym, jakimś żywym kolorze, aby nie stopiły się z dotychczasowymi barwami wnętrza. W końcu chcemy zmiany, odnowy.


Read more...


  Blog (tutaj zawsze aktualne obrazy)

STRONA GŁÓWNACopyright © 2013. All Rights Reserved.